• www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
Russian (CIS)Ukrainian (UA)

Бруківка!

Бруківка для мостовой

Покриття з бетонної бруківки швидко стали популярними - міцні, відносно недорогі, прості в укладанні та догляду. Не так давно тротуарна плитка була тільки сірою або червоною. Сьогодні доступні будь-які кольори.

З тих пір як фігурні елементи мощення (ФЕМ) почали набувати популярності, їх зовнішній вигляд значно змінився. Ми вже не приречені на використання декількох простих моделей ФЕМ, придатних швидше для укладки у виробничих цехах або на майданчиках для паркування. Крім того, нам наданий широкий вибір кольорів. ФЕМ випускають на основі бетону, використовуючи метод вібролиття або вібропресування.

Форма

Крім простих і звичних форм бетонної бруківки, існують також ФЕМ, імітують стару бруківку або у формі клинів - їх можна укладати по колу, дугою або «риб'ячою лускою». Буває бруківка тротуарна неправильної форми, добре вписується в ландшафт, і елементи геометричної форми, придатні до сучасної архітектури.

Існує ціла група так званої екологічної бруківки, яку укладають з широкими швами (або в самих елементах є отвори). Такі покриття проникні, що дозволяє дощовій воді просочуватися в грунт. Це сприяє підтримці рівноваги навколишнього середовища і правильного рівня грунтових вод.

Края

Плитка бруківка може бути без фаски або з фаскою - зі зрізаним під кутом краєм, який оберігає її від пошкоджень. Краю бруківки можуть бути також гострими, закругленими або неправильно огранованими (ФЕМ, що імітують натуральний камінь або стару бруківку).

Поверхня

Традиційно поверхню бруківки гладка. Але з'являється все більше видів тротуарної бруківки, що імітують натуральний камінь. Їх поверхня шорстка, покрита натуральною крихтою (кварцем, гранітом, базальтами).

Колір

Використовуючи барвники, можна отримати багато квітів. Бруківка буває сіра, графітова, червона, коричнева, жовта, біла, зелена, блакитна. Крім того, з'явився новий вид - різнобарвний меланж.

В залежності від того, білий або сірий цемент входить до складу бетону, виходять виразні (білий цемент) або приглушені (сірий цемент) кольору.

Розміри

Найчастіше ФЕМ випускають товщиною 6 і 8 см. Буває також 4-сантиметрова бруківка (вібролітая). Розмір елементів може бути різним - від декількох до декількох десятків сантиметрів. У пропозиціях виробників все частіше з'являється бруківка різних форм і розмірів, яку можна з'єднувати довільно, завдяки чому покриття виглядає більш натурально.

Як вибрати

Високоякісна бруківка повинна відповідати декільком критеріям. Розглянемо основні з них.

Розміри. Допускаються відхилення верхніх кромок бруківки до 3 мм, а по товщині елементів - до 5 мм.

Міцність на стиск. Бруківка повинна відповідати класу В 35 - витримувати навантаження легкового автомобіля (тиск 35 МПа).

Морозостійкість. За ГОСТом мінімальний показник морозостійкості - 150 циклів заморожування і розморожування в насиченому водою стані (марка F150). Але застосовувати її можна там, де температура повітря не опускається нижче 15 ° С). Краще використовувати ФЕМ, що витримують не менше 200 циклів (марка F200). Вологоємність матеріалу не повинна перевищувати 5-6%. Складно перевірити, чи відповідає конкретна бруківка вищевказаним критеріям. Але можна попросити продавця пред'явити сертифікат якості або технічний паспорт продукції. Багато фірм підтверджують якість своєї продукції сертифікатом ISO 9002.

При здійсненні покупки ми можемо оцінити зовнішній вигляд бруківки. Зверніть увагу на наступне:

чи є вигляд лицьової поверхні однорідним у всій партії;

чи немає на поверхні подряпин і тріщин;

чи немає плям і забруднень, які не можна змити водою (наявність вапняного нальоту допускається);

НЕ надщерблена Чи краї і кути верхньої поверхні бруківки.

Перш ніж зробити вибір, перевірте, яка гарантія поширюється на дані вироби (деякі виробники надають гарантію до 10 років).

Необхідна товщина

Покриття біля будинку, призначеного для однієї сім'ї, укладається, як правило, з бруківки товщиною 6 см. За таким мощення можуть іноді проїжджати легкові автомобілі. У місцях, де передбачається рух (на під'їздах, в'їздах і місцях стоянок),

стоянок), покриття слід обгородити бордюрами або бордюрним каменем. Можна купити готові елементи, підібравши їх за кольором до елементів мощення. Крім прямих, існують також дугові - зовнішні і внутрішні - бордюри.

Виконуючи покриття доріжок і майданчиків для відпочинку, можна відмовитися від бордюрів. У цьому випадку крайні ряди мощення варто укласти на тонкий шар бетону, з тим, щоб оберегти елементи мощення від зсуву в сторони.

Якщо по покриттю повинен буде постійно їздити легковий автомобіль (або іноді - вантажівка), слід укласти бруківку товщиною 8 см. Для такого мощення необхідно використовувати бордюр.

Укладання має значення

Перед початком укладання покриття ужно перевірити, чи не пошкоджені і елементи мощення і, в разі еобходимо, відразу ж виставити продавцю рекламацію на товар.

Після укладання пред'явити претензії буде неможливо. Протягом гарантійного терміну продавці і виробники не відповідають за механічні пошкодження, що виникли в зв'язку; неправильної укладанням покриття.

А значить, варто звернути увагу на кілька основних принципів укладання бруківки.

Підстава.

Від його якості залежить якість всього покриття. Не варто на ньому економити. На вологих грунтах основа повинна бути більш товстим, на сухих - може бути тонше. Для покриттів, по яких будуть інколи проїжджати легкові автомобілі, досить подушки товщиною 20 см з великого гравію та піску. Якщо по бруківці будуть проїжджати вантажні автомобілі, товщина «пирога» повинна становити 30-40 см. Важливо ретельно утрамбувати підставу і витримати ухил 1-3%, щоб після дощу не утворювалося калюж.

Правильне виконання швів - гарантія стабільності і міцності покриття. Їх ширина повинна становити від 3 до 5 мм. Шви потрібно щільно заповнити піском. Тільки тоді можна уникнути зсуву бруківки і відколювання її верхніх країв.

Увага! Канти на бруківці не гарантують дотримання необхідної ширини швів.

Уникайте різких контрастів

і покриття буде виглядати більш природно. ФЕМ навіть з однієї партії можуть відрізнятися по відтінку (так як для фарбування використовуються натуральні пігменти). Тому при укладання бруківки на великій площі варто брати бруківку з різних (краще - з трьох) палет. Тоді колір покриття буде рівномірним.

Чому з'являється наліт

На поверхні бетонної бруківки можуть з'явитися плями або наліт (висоли), особливо помітні на темному покритті. Це природне явище. Дощова вода і роса, проникаючи в бетон, розчиняють не пов'язаний у процесі виробництва кальцій. Цей розчин вивільняється через дрібні пори і виходить на поверхню бетону. Вода випаровується, а кальцій зв'язується з двоокисом вуглецю (міститься в повітрі) і утворює важкорозчинні сполуки на поверхні бруківки. Наліт зникне (від дощу, вітру і щоденної експлуатації), але тільки через кілька років.

Увага! На покритті, укладеному під навісом, наліт слід видалити хімічним шляхом - за допомогою препаратів для чищення бетонних покриттів.

Якщо бруківка постійно контактує з грунтовою водою (шар підстави занадто тонкий), на її поверхні може весь час з'являтися наліт, навіть після застосування чистячих засобів.

Як доглядати за покриттям

Покриття з бетонної бруківки можна почистити спеціально призначеними для цього препаратами. Вони видаляють з поверхні покриття наліт і забруднення, що виникли в результаті потрапляння на покриття мастил, олив і навіть цементного розчину. Можна обробити бруківку спеціальними імпрегнірующімі препаратами. Вони видаляють забруднення і захищають поверхню від несприятливого впливу води і появи висолів. Просочення можна використовувати відразу ж після укладання покриття або через декілька років експлуатації.

Імпрегнат для бетону можуть бути безбарвними або кольоровими. Безбарвні роблять більш стійким натуральний колір бруківки. Кольорові Імпрегнат надають бруківці інтенсивний колір. Їх рекомендують застосовувати на сильно забруднених поверхнях, з нальотом, який складно видалити. Виробляються в кольорах, відповідних кольорам бетонної бруківки.

Перед нанесенням захисного засобу потрібно видалити роздроблені елементи покриття. Імпрегнат наносимо пензлем, валиком або розпилювачем. Обробку робимо в два шари.

Перед нанесенням захисного засобу потрібно видалити роздроблені елементи покриття. Імпрегнат наносять кистю, валиком або розпилювачем. Процедура, як правило, виконується в два прийоми.

Copyright © 2009-2021. noviydom.kiev.ua Все права защищены.
Проекты домов, строительство домов,
дервянные дома, кирпичные дома.