П'ятниця, 22 травня 2015, 11:15
Якими мають бути стелажі для лазні? Розміри та розташування в парильні.
Якщо вам потрібна комфортна лазня з функціональної парилкою, то особливу увагу потрібно звернути на пристрій полків і на їх розташування. Конструкція стелажів для лазні, матеріал для їх виготовлення і практичність кріплення - все це важливі особливості пристрою парилки. Фахівці компанії «Новий Дім» в цьому матеріалі поділяться з вами всіма секретами і основними правилами виготовлення і монтажу полиць для лазні.
Многоступенчастие полиці для лазні.
Всі ми знаємо зі шкільного курсу термодинаміки, що тепле повітря обов'язково піднімається вгору, а холодний - опускається вниз. На цій властивості засновано пристрій полиць для лазні. На верхніх полицях у парилці буде завжди жаркіше, ніж на нижніх. Тому стелажі в ній розподіляються на два або три рівні. Таке рішення дає можливість паряться самим вибирати, на якій полиці їм комфортніше перебувати і який температурний режим їм підходить найбільше. Така «піраміда» дозволяє гарячому пару постійно циркулювати між підлогою та стелею, віддаючи цілющу температуру в певній мірі на кожному полиці, який лежить на ньому банщикові.
Які оптимальні габарити полиці для лазні купити або зробити своїми руками?
Традиційними розмірами для стелажів в парилках вважаються наступні:
довжина полку 1,5 - 1,8 м, дозволяє лежати на ньому, при меншому розмірі - згинаючи коліна, а при більшому - в випрямленном стані;
ширина полку - від 50 см, дозволяє середньостатистичній людині розташуватися на ньому з комфортом;
ширина самого нижнього полку - близько 40 см, частіше розраховується для того, щоб банщикові було зручно стояти на ньому при роботі віником, а також для тих, хто хоче освіжитися і присісти на нижній стелаж;
верхній полиць, як правило, роблять найширшим для максимального комфорту париться під віником, а також для того, щоб можна було розташуватися на ньому сидячи, підібгавши ноги.
Особливості монтажу і конструкцій полків.
Нижній полиць повинен бути зі знімною фронтальної стінкою. Це потрібно для максимального провітрювання та зручності прибирання після банних процедур.
Полиць слід планувати з маленьким ухилом для того, щоб вода не затримувалася на ньому.
Не можна розташовувати полки біля вікон з однієї простої причини: скло від гарячої пари може тріснути і розсипатися, поранивши розташувалися на ній парильників.
Естетичність, гладкість і заокругленість дощок обов'язкові для уникнення поранень або скалок.
Якщо ви вирішили облаштувати свою парилку з максимальним комфортом, зверніться до фахівців компанії «Новий Дім». Полиці для лазні купити в Києві можна в нашому офісі, а також зателефонувавши: (+38 044) 362-81-64 та партеся на здоров'я!