Розміри лазні і її внутрішнє пристрій!
Ви вирішили побудувати баню в селі або на дачній ділянці. І відразу ж виникають питання: яких розмірів повинна бути лазня, де її розмістити на ділянці, з чого будувати стіни, підлога, стеля, двері, вікна; чи потрібен під банею фундамент і багато інших питань.
Розміри лазні визначаються пристроєм і габаритами її основних приміщень - парильні, мийної, роздягальні. Міські жителі, що освоюють садову ділянку, можуть побудувати тимчасове приміщення - баню і знаходитися в ній, разом з усім скарбом, до завершення будівництва дачного будиночка.
Яка лазня краща?
Краща лазня - лазня з бруса, з добре висушених колод. Розміри колод лазні вибирають з розрахунку, що в ній одночасно будуть митися 2-3 людини, тому площі передбанника і мийної повинні бути увеліченньмі. Адже в лазні не тільки паряться і миються, але й відпочивають, спілкуються. Тому, якщо лазня не поєднана з іншими будовами, площа її повинна бути не менше 10 м2.
Парна
Парна повинна мати площу не менше 5-9 м2. Передбанник або роздягальня - 4-6 м2, мийна - 5-6 м2. Біля входу в лазню влаштовують тамбур, він перешкоджає проникненню холодного повітря всередину приміщення. У малогабаритних лазнях часто суміщають мийну і парильню. Для окремо споруджуваної лазні передбанник повинен бути обов'язково. Якщо лазнею планують користуватися тільки в теплу пору року, то замість передбанника можна побудувати терасу. У упорядкованих лазнях добре мати і терасу, і передбанник. Проте кожен забудовник міняє набір приміщень і їх розмір на свій розсуд.
Розміри передбанника
Розміри передбанника приймають виходячи з того, що на 1 людину має припадати не менше 1,3-1,5 м2, ширина - не менше 1 метра. Передбанник повинен бути утеплений, вікна широкі з високими підвіконнями, не менше 140 см від підлоги. У ньому має бути все: від вішалок для одягу до дров і вугілля. За передбанником знаходиться мийна або поєднане приміщення для миття і ширяння. На кожного парильщика має припадати не менше 1 м2 площі. Парна - головне місце в лазні. У ній повинна підтримуватися висока температура, рівномірний нагрів миється і можливість використання віника.
Правильна двері
Двері з парильні повинна відкриватися в передбанник, а не навпаки, щоб уникнути зволоження одягу. Щоб знизити втрати пари і тепла, двері влаштовують з низькою коробкою і високим порогом. Уздовж стіни знаходяться дерев'яні полиці в 1, 2, 3 яруси, довжина полиць 170-220 см. Навіть найменша лазня володіє всіма якостями лазні і дає можливість хай без комфорту, але в будь-який час попаритися і помитися, причому, нагрів маленької баньки потребують і менше часу і дров.