• www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
Russian (CIS)Ukrainian (UA)

 Самий підходящий матеріал для будівництва лазні - дерево!

 
Лучшімі є ті лазні, які складені з колод і брусів. Колоди бажано вибирати однакової товщини. Стіни з колод і брусів добре тримають тепло, вони «дихають» - пропускають пару і повітря. Навіть без провітрювання в них зберігається приємна атмосфера за рахунок запаху самого дерева, тепле відчуття при торканні дерева.
 
Для окремих частин лазні підходить деревина не всякого дерева. В давнину лазні будували всю з дерева, від фундаменту до даху. Найбільш відповідна деревина листяних або хвойних порід. Так, лаги для підлоги, вінець стін, фундаментні стовпи роблять з дубових дощок. Підлоги, сволоки стелі виготовляють з Рудова сосни або з деревини листяних порід. Фундамент можна побудувати з модрини. Для обшивки стін, стелі підійде сосна і липа, які поглинають звуки і вологу. Підставки, лавки, полиці роблять з липових дощок. Якщо провести відповідну обробку осики, берези, можна отримати дуже хороший матеріал для стін, підлоги, стелі.
 
Вибір матеріалу
 
При виборі матеріалу має значення міцність, здатність утримувати тепло, пористість і щільність матеріалу. В умовах лазні вологий матеріал впливає на теплозахисні властивості, при цьому знижується її термін служби. Часто баню роблять з бруса, тоді стіни обшивають стругані дошки з обох сторін.
 
Внутрішню обшивку можна залишити без додаткової обробки, дошки повинні бути гладкими і чистими.
 
Обшивка, не доведена до підлоги сантиметра на 3, покращує тягу.
 
Цегла
 
Цілком можливо викласти стіни лазні з цегли (звичайний цегла і дірчастий). Силікатна, щілинний цегла застосовувати не можна. Цегляні стіни зсередини також обшивають дошками. Між цегляною стіною і обшивкою має бути простір в 3-4 см для вентиляції дощок із зворотного боку.
 
Теплопровідність дуже низька в сухих матеріалах, так як пори заповнені повітрям. Якщо такий матеріал зволожується, пори заповнюються водою, а теплопровідність води в 20 разів вище, ніж у повітря. А якщо в холодну пору року вода в порах замерзає, то зона теплопровідності збільшується ще в 3-4 рази. При низькій температурі повітря обсяг льоду збільшується і він руйнує дерево. Тому стіни і стелі в лазні повинні мати всередині парогідроізоляціонную захист.
 
Пароізоляційні матеріали
 
Фольга зі скловолокном, алюмінієва фольга, поліетиленова плівка, пергамін, толь. Толь при високій температурі видає неприємний запах, тому застосовувати її в парильні не варто. Пароізоляційні матеріали укладають під внутрішню дерев'яну обшивку, поверх теплоізоляційних матеріалів.
 
Цегляна лазня
 
Якщо з якихось причин побудувати дерев'яну лазню вам не представляється можливим, можна це зробити з цегли і каменю. Стіни кладуть з полегшених цегли і каменів з порожнечами. Кладка цегли і каменів однакова. Переваги цегли і каменю - вони довговічні і менш пожежонебезпечні. Недоліки лазні з цегли - втрата тепла через високу теплопровідності цегли і каменю.
Copyright © 2009-2021. noviydom.kiev.ua Все права защищены.
Проекты домов, строительство домов,
дервянные дома, кирпичные дома.