• www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
Russian (CIS)Ukrainian (UA)

 Цілющі властивості лазні!

 
Банні процедури впливають на організм людини багатогранно. Різка зміна температури, пар, вода, масаж - всі ці фактори створюють комплекс подразників, на які організм відповідає різними реакціями.
 
Шкіра
 
Першою приймає на себе воздейст¬віе усіх цих факторів шкіра.
 
Шкіра вміє дихати і цим допомагає легким. Вона виводить з організму шлаки і полегшує роботу нирок. Шкіра парильщика зволожується вже при вході в парилку, а потовиділення починається на 7-9-й хвилині перебування в ній. А відділення поту у завзятих парильників починається на 2-4-й хвилині перебування в парильні. Підвищується активність потових залоз. У парній піт разом з гарячим повітрям видаляє з пор шкіри бруд, омертвілі шари, створює умови для заміни мертвих клітин новими. Хвороботворні мікроби на поверхні шкіри гинуть при високій температурі. Різка зміна температури, при зміні спека на прохолодну воду, покращує постачання шкіри кров'ю, посилює діяльність сальних залоз, пружність шкіри підвищується. Шкіра по-різному реагує на холод, жар, тиск, дотик. У лазні вона випробовує різні впливи: жар, змочування водою, зміну температур, розтирання мочалкою, похльоскування віником. Шкіра червоніє, наливається кров'ю, передає імпульси в нервовий центр, регулює температуру тіла, виділяючи піт через пори, приносить в організм корисні речовини, а виводить шкідливі.
 
Як схуднути в лазні?
 
При відвідуванні лазні (звичайно, мається на увазі користування парилкою) можна знизити вагу за рахунок потовиділення в залежності від індивідуальних особливостей на 0,5-1,5 кг. Але вага швидко відновлюється, якщо не утриматися від споживання рідини і їжі протягом двох годин після парної. Деякі парильники вважають, що прийом великої кількості рідини перед лазнею приводить до збільшення потовиділення, але така думка є хибною. З точки зору медиків вживання великої кількості рідини перед лазнею недоцільно, оскільки збільшується навантаження на нирки. Рідина, яка викликає потовиділення, підводиться до потових залоз кровоносними судинами, тому збільшення кровотоку в шкірі за допомогою механічних і рефлекторних впливів сприяє збільшенню та посиленню потовиділення. При потовиділенні зменшуються набряки, за рахунок переходу рідини в кров з інтерстиціального простору. Разом з рідиною в кров переходять шкідливі речовини, які виводяться нирками та печінкою. Тим, хто страждає на хворобу Вільсона, корисно знати, що з потім з організму виводиться підвищена кількість міді, характерне для цього захворювання. Таким хворим лазня рекомендується, як допоміжний метод терапії.
 
Серцево-судинна система
 
Коли парильники знаходяться в парній, відбуваються певні зрушення в діяльності серцево-судинної системи. Банний жар подразнює шкіру, вона посилає сигнали в нервовий центр, який керує перерозподілом крові в організмі. Кров приливає до м'язів, до шкіри: розширюються капіляри і кров надходить посилено з центру на периферію. Полегшується робота лівого передсердя і лівого шлуночка, просування крові по артеріях. Усуваються застійні явища у великому і малому колах кровообігу. Посилюються і прискорюються обмінні процеси в клітинах, тканини поглинають більше кисню. Частота серцевих скорочень підвищується і досягає 100-160 ударів на хвилину. Температура шкірних покривів і внутрішніх органів при перебуванні в парній змінюється, у зв'язку з цим змінюється циркуляція крові у всіх органах і системах організму. Серце скорочується частіше, змінюється кров'яний тиск. У людей зі зниженим тиском тиск підвищується, корисні в таких випадках контрастні процедури. Звичайно добре переносять парилку люди, які страждають початковою стадією гіпертонії. У парній лазні висока вологість створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему. При високій вологості потовиділення утруднене, терморегуляція утруднюється. Додаткове навантаження робить і хльостання віником, частота серцевих скорочень зростає. На підвищення частоти пульсу впливають - температура, вологість повітря і положення тіла. Але найсильнішу навантаження на серцево-судинну систему надає контрастне вплив холоду (холодна вода в басейні, душі; обтирання снігом). Тому людям з порушеннями в системі кровообрашенія слід остерігатися різкого охолодження.
 
Нервова система
 
Мікроклімат в парильні впливає на весь організм, але в першу чергу на нейрогуморальну регуляцію. Приплив крові до шкіри і м'язів призводить до зниження кровотоку в головному мозку. Емоційна активність зменшується аж до психічної загальмованості. Ослаблення психічної напруги супроводжується м'язовим розслабленням, а це дуже важливо для відпочинку людини, організм відновлює свої сили. Перебування в лазні - це зняття психічного і м'язового напруги, поява почуття відпочинку і зняття втоми, зниження збудливості. У початківця парильщика може з'явитися занепокоєння, страх, раз-дражітельность. А після лазні - сла-бость, порушення апетиту і сну, головний біль, запаморочення. Щоб уникнути неприємних відчуттів, необхідно прислухатися до власного організму, а не нав'язувати йому незвичні умови парної лазні. У лазні повинна дотримуватися поступовість і підготовленість до всіх процедур. Неприпустимі такі порушення банного закону, як прийом алкоголю і куріння. Слід пам'ятати, що ні до, ні після лазні не можна переїдати.
 
Гінекологія та акушерство
 
Користь банних процедур загальновідома. «Лазня парить, лазня править, лазня все поправить», - кажуть у народі. Для деяких людей лазня була і є місцем, де люди з'явилися на світ і де вмирали. Звичка сільських жінок народжувати в сауні залишилася і до наших часів. Сауна, особливо домашня, з бактеріологічної точки зору є стерильним приміщенням. У сауні хороші умови для пологів: багато теплої води, потрібна температура повітря не тільки для породіллі, але й для новонародженого. Якщо в період вагітності жінка правильно користувалася лазнею або сауною, пологи в неї проходять значно легше і за часом коротше. У породіль під час пологів рідше виникають болі, що пов'язано зі збільшенням еластичності зв'язкового апарату, зниженням м'язового напруги, позитивним впливом лазні на вегетативну нервову систему. У годуючих жінок збільшується лактація. Вагітні жінки, які страждають варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, при відвідуванні лазні відзначають зменшення цього розладу, що пов'язано з підвищенням тонусу судинної системи, і що сприяє зниженню схильності до колапсу.
 
Банні процедури впливають на механізм згортання крові, зменшуються тромбози і виникаючі при цьому ускладнення. При відвідуванні лазні у жінок відзначається зменшення головних болів, шлунково-кишкових порушень, стомлюваності. Під впливом лазні у жінок, які страждають шкірними захворюваннями, проходять алергічні висипання, свербіж; перебіг грипу проходить легше. Баня використовується в основному для лікування хронічних гінекологічних захворювань. Позитивний ефект пов'язаний з посиленням кровообігу в шкірних покривах, це в свою чергу призводить до зміни кровообігу у внутрішніх органах і виведенню із запалених тканин токсичних речовин.
 
Протипоказання - гострі запальні захворювання, стану після оперативних втручань, ускладнена вагітність.
Copyright © 2009-2021. noviydom.kiev.ua Все права защищены.
Проекты домов, строительство домов,
дервянные дома, кирпичные дома.