• www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
Russian (CIS)Ukrainian (UA)

Отмостка навколо будинку!

5 способів пристрою вимощення

Отмостка навколо будинку - це не тільки спосіб захисту його фундаментів від дощових та паводкових вод, але й важливий елемент благоустрою прибудинкової території. Добре, коли покриття вимощення збігається або вдало поєднується з матеріалом, з якого виконується мощення тротуарів та під'їзд до гаража.

Пристрій вимощення є одним із заключних видів робіт на будівництві. Отмостка виконується по закінченні будівництва будинку, паралельно зі спорудженням зовнішніх сходів чи в'їзду в гараж, але вже після того, як оброблений фасад будівлі або хоча б цоколь.

Головне завдання вимощення - відвід води від стін і фундаменту будинку. Якщо вимощення відсутнє, і до будівлі впритул примикає газон або грунт з рослинами, можливо надмірне зволоження конструкцій. Крім того, коріння дерев і чагарників, що ростуть близько до будинку, можуть серйозно пошкодити фундамент.

У старовину вимощення робили з глини: викопували неглибоку траншею по периметру будинку і заповнювали її глиною, яку утрамбовували з ухилом убік від будинку та зволожували, створюючи водотривких шар, по поверхні якого стікала дощова і тала вода. Сьогодні глину при влаштуванні вимощення замінюють бетоном - він дозволяє отримати монолітну поверхню без щілин, що особливо важливо, коли немає впевненості в наявності гідроізоляції фундаменту. Якщо ж фундамент правильно заізольований, то для пристрою вимощення можна використовувати штучні матеріали - бруківку, щебінь, плити.

Підготовка грунту

Для міцності вимощення важливо правильно утрамбувати грунт по периметру фундаментних стін.

Відкладати трамбування до початку опоряджувальних робіт не варто, виконайте її відразу ж по закінченні нульового циклу.

Готуючи грунт для вимощення (незалежно від того, з яких матеріалів вона буде виконана), обов'язково потрібно зняти рослинний шар. Він не тільки заважає добре утрамбувати грунт, але ще поглинає і утримує вологу, що руйнівно для стін будівлі нижче рівня вимощення. На звільнене місце слід укласти дренажний шар, наприклад із щебеню. Товщина шару залежить від зернового складу і крупності зерен піску, використовуваного для засипки, і від виду фінішного шару (наприклад, бруківка).

Як розрахувати товщину дренажного шару, щоб верх відмостки виявився на планувальному рівні? Для цього від товщини знятого рослинного шару (наприклад, 20 см) віднімається товщина покриття (наприклад, бруківка - 6 см) і товщина підготовки (наприклад, пісок - 5 см).

Споруджуючи вимощення, слід пам'ятати ...

про ухил, направленому завжди від стін будівлі. Ухил забезпечується або відповідним формуванням і утрамбовуванням землі в траншеї, або плануванням покриття вимощення під час укладання. Ухил повинен становити мінімум 1,5-2% (що становить 8-10 мм на 50 см ширини вимощення). І хоча це майже непомітно, ухил забезпечує гарантоване відведення води від пояса фундаментних стін.

про зазорі між стіною і вимощенням. Його призначення - захист від пошкодження та руйнування гідроізоляції стін підвалів. Якщо зазору немає, то виконана з бруківки чи плит вимощення під дією морозу буде чинити тиск на стіну, а в результаті ходіння по ній буде осідати й ушкоджувати ізоляцію на зовнішній поверхні фундаментної стіни. Щоб запобігти цьому, необхідно залишити компенсаційний шов товщиною 1-2 см. і заповнити його піском або пінополістиролом. Іноді достатнім рішенням є укладання між стіною і вимощенням двох шарів руберойду.

про цоколі відповідної висоти. Висота цоколя залежить від виду матеріалу, з якого виконана вимощення. Якщо це гравій або щебінь, досить підняти цоколь на висоту 30 см. Якщо ж це тверда і плоска поверхня (наприклад, бетон або брущатка), висоту цоколя потрібно збільшити до 50 см.

Далі ми наводимо вартість і витрати часу на пристрій 1 м2 відмостки для різного виду покриттів за умови, що працює одна людина. Якщо укладку покриття доручити професійних укладальників бруківки, то фактичний час буде коротшим, оскільки в бригаді зазвичай працюють три або чотири людини.

Бетонна бруківка

Це один з найбільш часто застосовуваних матеріалів для вимощення. У продажу є бруківка різних кольорів: сірого, чорного, графітового, коричневого, червоного, помаранчевого і навіть жовтого. Буває у формі прямокутника, квадрата, шестикутника, хвилі і т. д. Краї бруківки можуть бути рівними або з фаскою, тобто закругленими по всьому периметру або тільки його частини. Закруглення значно зменшують ризик сколювання країв.

На ринку представлена ​​бруківка товщиною 4-10 см, шириною 6-20 см і довжиною 10-28 см. Для влаштування вимощення найчастіше використовуються елементи товщиною 6 см. Вони без проблем можуть витримати робочі навантаження, що виникають при ходьбі по бруківці. Для естетичного завершення вимощення служать бордюри і крайові елементи. Бетонна бруківка стійка до морозу і перепадів температури.

Різноманіття форм її елементів робить можливою укладку у вигляді орнаменту. Зазори між окремими елементами бруківки заповнюють піском. Час виконання 1 м2 відмостки становить приблизно 50-60 хвилин.

Кам'яна бруківка

Найважливіше її якість - натуральний вигляд. Найчастіше зустрічається кам'яна бруківка, виконана з граніту сірого, червоного або жовтого кольорів, а також з базальту чорного кольору. Бруківка може бути колота або пиляна. Бруківка одного і того ж кольору, навіть узята з однієї і тієї ж партії, може мати незначні відмінності у відтінку. Це властивість натурального матеріалу, а не технічний вада. У порівнянні з бетонною бруківкою гранітна не має такої різноманітності форм. Зазвичай це куб або паралелепіпед. Як і бетонну бруківку, її укладають на підготовлений шар з піску або щебеню товщиною 3-5 см. Аналогічним чином заповнюють шви і трамбують. Час виконання 1 м2 відмостки становить приблизно 60-75 хвилин в залежності від розміру брущатки.

Бетон

Бетонна вимощення - одне з найдешевших і простих рішень. Саме цей матеріал дозволяє забезпечити водонепроникність вимощення. Отмостка повинна бути товщиною не менше 5 см (рекомендовано 7-10 см) і виконуватися з бетону класу не нижче В15. Мінімальна товщина підготовки в цьому випадку - 10 см. Таку вимощення необхідно не тільки відокремити компенсаційним швом від стіни, але і розділити швами через кожні 6 м. її довжини.

Бетонну вимощення можна декорувати камінням. Зазвичай це галька діаметром від одного до декількох сантиметрів. Кількість каменів на 1 м2 відмостки залежить від бажаного ефекту. Камені можуть бути укладені таким чином, що не стикаються між собою, або настільки щільно, що бетон є тільки сполучною речовиною.

Час виконання 1 м2 відмостки становить 25-30 хвилин, якщо застосовується готова бетонна суміш, або 35-40 хвилин - при приготуванні її на місці. У зазначеному часу враховано час на виконання опалубки.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ РОБОТА бетонними вимощеннями?

Вартість заливки вимощення коливається в залежності від обсягу виконуваних робіт. Вартість робіт (підсипка, установка маяків, швів і власне заливка) буде коливатися в межах 80-100 грн за 1 м. пог.

Тротуарні плити

Перевага цього рішення полягає в тому, що тротуарні плити через якийсь час легко замінити іншими. Без проблем можна також замінити пошкоджений елемент. На ринку представлені квадратні і прямокутні плити. Квадрати бувають зі стороною 35, 40 і 50 см, а товщина плит становить від 4 до 8 см. Прямокутні плити мають довжину 100 см, ширину - 50 см, товщину - 4,5 см. Плити бувають зазвичай сірими, але можна купити коричневі, червоні, помаранчеві, жовті, зелені та чорні вироби. Вони можуть мати поверхню з гладкою фактурою, рифлену (з виступаючими елементами) або з насічками.

Як і бруківку, тротуарні плити укладають на підготовчий шар товщиною 3-5 см з піску або щебеню, заповнюють шви і трамбують. Щоб уникнути підрізування плит, краще запланувати вимощення, рівну по ширині однієї або двох плитах.

Час виконання 1 м2 відмостки складає 30-40 хвилин в залежності від розміру тротуарних плит.

Отмостка з щебеню - найпростіша у виконанні. Це ідеальне рішення при високому рівні грунтових вод і в разі, коли навколо будівлі виконується дренаж, оскільки щебінь сприяє прониканню поверхневих вод. Замість щебеню можна використовувати гравій, гальку, керамзит. Фракція щебеню коливається від 8 до 32 мм, і тільки від бажання замовника залежить, чи буде щебінь однакового або різного розміру. Слід врахувати, що гранули одного розміру щільно утрамбувати не вдасться, отже, ходити по них буде некомфортно.

На утрамбований материковий грунт укладають геотекстиль, зверху на нього висипають щебінь - без виконання засипки з піску. Геотекстиль запобігає змішуванню грубих гранул з грунтом і проростання бур'янів.

Товщина шару щебеню становить близько 10 см.

Час виконання 1 м2 відмостки становить 20-25 хвилин.

Copyright © 2009-2021. noviydom.kiev.ua Все права защищены.
Проекты домов, строительство домов,
дервянные дома, кирпичные дома.