• www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
  • www.noviydom.kiev.ua
Russian (CIS)Ukrainian (UA)

Стяжка підлоги!

Стяжка, влаштування стяжки

Чим керуватися при виборі стяжки?

Стяжка - це конструктивний шар підлоги, який знаходиться під підлоговим покриттям. Існує 2 види стяжки - монолітна (гіпсова, цементно піщана стяжка - традиційні, цементні бистросхвативающіеся, самовирівнюючі) і збірна (суха стяжка). Наприклад, стяжка підлоги у ванній, кухні або гаражі повинен бути особливо стійким до вологи, для такої підлоги виконують влагоустойчиви цементно піщану або бетонну стяжку. Масу для цементної стяжки або цементно піщаної стяжки можна приготувати самостійно прямо на об'єкті (співвідношення цементу і піску 1:3) або використовувати готовий склад, до якого додають воду до досягнення пластичної консистенції.

Перед початком стяжки на стінах розмічають її передбачувану товщину. Масу укладають між маяками, або направляючими, що допомагають контролювати рівень стяжки. Потім її вирівнюють, направляючі видаляють, а порожнечі заповнюють розчином. Така стяжка під час висихання дає усадку, тому в ній завжди слід залишати деформаційні шви. Бетонну суміш для стяжки можна укладати за допомогою спеціальної машини, перемішують розчин і подає його по шлангу на відстань, наприклад на другий поверх.

Гіпсову (ангідрітние) стяжку можна влаштовувати тільки в сухих приміщеннях, оскільки під дією вологи вона руйнується навіть після висихання. Ангідрітная стяжка не дає усадки, отже, не потребує деформаційних швах. Правда, по периметру приміщення таки необхідно влаштувати компенсаційний зазор. Збірні стяжки з будівельних плит також нестійкі до дії вологи, про що необхідно пам'ятати, плануючи їх пристрій.

Як вирівняти стяжку?

Найпростішим способом є застосування самовирівнюються сумішей, які, розтікаючись по підставі рівним шаром, усувають його нерівності. Вони бувають двох видів - для грубого вирівнювання і для фінішного. Вид суміші потрібно підібрати відповідно до призначення приміщення: одні суміші рекомендовані для сухих приміщень (столові, спальні, дитячі), інші - для сухих і вологих (кухні, ванні).

Цементні суміші можуть застосовуватися і для сухих, і для вологих приміщень. З них виконують тонкошарові стяжки товщиною від 2-ох до 30-ти мм.

Гіпсові суміші використовують тільки для сухих приміщень, оскільки вони активно поглинають вологу і у вологих приміщеннях розбухають. З гіпсових сумішей можна виконати більш товстий шар підлоги товщиною 20-100 мм. Якщо в будинку планується використання різних сумішей, то між стяжками з них слід зробити дилатаційною (компенсаційний) зазор. Вибираючи суміш, варто звернути увагу на час, через який по підлозі можна буде ходити: в залежності від виду суміші вона коливається від 2 годин до 3 днів.

Як виконати стяжку на підлогах з підігрівом?

На таких підлогах можна влаштовувати цементні або гіпсові стяжки товщиною 40-50 мм, залишаючи уздовж стін компенсаційний зазор. Перш ніж приступити до укладання підлогового покриття, потрібно дати стяжці висохнути: цементній стяжці - протягом 3 тижнів, гіпсової - 7 днів. Крім того, стяжці потрібно поступове «вигрівання». Щодня необхідно включати обігрів, підвищуючи температуру на 5 ° С до того моменту, поки вона не досягне 24 ° С. Таку температуру підтримують протягом 14 днів, а потім знижують щодня на 5 ° С, довівши до 15-18 ° С. Після цього можна укладати підлогове покриття.

Якою має бути хороша стяжка?

Якість стяжки визначає довговічність статі і зручність його експлуатації. Якою ж вона повинна бути?

Твердої. Від цього залежить стійкість покриття. Якщо стяжка була недостатньо витримана, вона може розтріснутися під впливом механічних навантажень. Це може призвести, наприклад, до відшарування плитки. Твердість стяжки можна перевірити, вдаривши по ній по дотичній молотком вагою близько 1 кг. Другий метод полягає в нанесенні штихелем по стяжці сітки (з осередком 5-10 мм). Якщо квадратики не кришаться, стяжка вважається твердою.

Рівною. Нерівність стяжки відіб'ється не тільки на зовнішньому вигляді статі: під час експлуатації між елементами підлогового покриття можуть виникнути тріщини. Що стосується допустимої величини нерівностей, то відхилення по горизонталі не повинно перевищувати 2мм.

Сухий. Вологість стягування особливо істотна, якщо на неї буде укладено покриття, легко деформується при зміні вологості і температури, наприклад з деревини.

Волога стяжка може викликати деформацію елементів покриття. Вологість цементних та гіпсових стяжок перевіряють електричним вологоміром, а вологість деревостружкових плит - електронним вологоміром.

Увага! Для стяжок під укладання чутливих до вологості покриттів встановлюється допустима ступінь вологості:

цементна стяжка - 1,8% (для підлогового обігріву -1,5%);

гіпсова стяжка - 0,3%;

плити з деревоподібних матеріалів - 7-11%.

Як зміцнити основу і прискорити його висихання?

Недостатньо тверду стяжку зміцнюють за допомогою поліуретанових або акрилових воднодісперсионних грунтовок.

Їх застосовують перед пристроєм чистової стяжки з самовирівнюються мас. Завдяки властивості глибоко проникати в підставу вони зміцнюють стяжку на велику глибину. Грунтовку наносять приблизно за 12 годин до укладання підлогового покриття. Деякі грунтовки можна додавати і до самих масам - для їх зміцнення. Деякі види грунтовок, захищаючи стяжку від вологи, одночасно скорочують час до початку укладання підлогового покриття. Завдяки таким грунтовках не потрібно чекати природного висихання стяжки, що триває від одного до трьох місяців. Поліуретанові або епоксидні грунтовки можуть наноситися на стяжки з вологістю до 5%. Деякі епоксидні грунтовки з додаванням латексу застосовують на ще більш вологих основах. З них виконують навіть гідроізоляцію, оскільки вони здатні захистити стяжку від просочування в неї капілярної вологи.

Чи завжди стяжку потрібно грунтувати?

Не завжди. Про необхідність застосування грунтовки говорить зовнішній вигляд стяжки. Якщо вона тверда, міцна і суха, гарантувати її не потрібно. Але не можна забувати про те, що грунтовка допомагає не тільки зміцнити стяжку і скоротити час висихання підстави, вона також пов'язує частинки пилу і поліпшує адгезію підстави. Якщо було вирішено відмовитися від грунтовки, то після шліфування стяжки (кутовий шліфувальною машиною з крупнозернистою наждачним папером або побідитові накладкою на диск), її потрібно дуже ретельно очистити від пилу.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ пристрою стяжки?

Вартість пристрою стяжки, стяжка ціна: коливається в залежності від обсягу виконуваних робіт. Якщо загальна площа поверхні складає менше 500 м2, вартість робіт (грунтування, установка маяків, стяжка) буде коливатися в межах 45-65 грн за 1 м2. Якщо площа поверхні - від 500 до 2000 м2, вартість робіт складе 35-55 грн за 1 м2.

Монтаж нового покриття поверх старого

При укладанні нового покриття іноді можна не зривати існуюче покриття, - дерев'яне або керамічне. Досить нанести на нього реставраційну масу, рекомендовану для даного виду підстави. Якщо укладання нового покриття на старе передбачає значне підвищення рівня підлоги, краще уникнути такого рішення.

У цьому випадку має сенс демонтувати старе покриття, усунути його залишки за допомогою шліфувального диска, а потім на очищену основу нанести поліуретанову або епоксидну грунтовку.

Яке покриття підходить для підлоги з підігрівом?

Для теплих підлог найбільше підходить покриття, добре проводить тепло і не деформується під впливом значних температурних коливань. Таким вимогам відповідає кам'яна або керамічна плитка, тому її рекомендують для приміщень, в яких підлога з підігрівом буде служити головним джерелом тепла.

На теплих підлогах можна укладати еластичне покриття (з ПВХ або інших штучних матеріалів), яке завдяки невеликій товщині практично не перешкоджає передачі тепла від системи обігріву в приміщення. Перед покупкою покриття потрібно обов'язково перевірити, чи дозволяє виробник укладати його на підлогу з підігрівом.

Для теплих підлог призначені також деякі види ламінованих панелей. Однак варто уточнити, чи дозволено це виробником. Панелі укладають не за принципом плаваючої підлоги, а приклеюють до стяжки. Їх торці з'єднують на замок, а не на клей - тоді покриття буде більш стійким до теплових деформацій.

Хоча дерев'яний паркет не дуже добре проявляє себе на підлогах з підігрівом, його все ж можна укладати на такі підстави. Необхідно вибирати деревину тверду, з низьким коефіцієнтом теплопровідності, стійку до усадки (дуб, мербау, іроко). Товщина паркету не повинна бути більше 15 мм, інакше дерево сильно обмежить передачу тепла; крім того, в такому покритті можуть виникнути щілини. Якщо планується укладання неодмінно дерев'яного покриття, то найкращим вибором буде не масив деревини, а двох або трьох шарова паркетна дошка. Взаємно перпендикулярне розташування волокон у шарах дошки обмежує її деформацію. Вибирати слід високоякісну паркетну дошку, в іншому випадку через часті змін температури між дошками можуть утворитися щілини.

Важливий і спосіб захисту дерев'яного покриття, укладеного на підлозі з підігрівом. Найкращий спосіб - обробка маслом, оскільки воно не склеює краї мостин. Лак, нанесений на підлогу, що реагує на зміни температури та вологості, може розтріснутися і підкреслити щілини між мостини.

Увага! Перш ніж прийняти рішення про вибір підлогового покриття, варто дізнатися про коефіцієнт його теплопровідності. Наприклад, коефіцієнт теплопровідності дубового мозаїчного паркету товщиною 8 мм складає 25 Вт / (м * К), дубового паркету товщиною 15 мм - 13,33 Вт / (м * К). Теплопровідність керамічної плитки товщиною 10 мм досягає 105 Вт / (м * К).

Серед всіх підлогових покриттів самою універсальною є керамічна плитка. Вона доречна у ванній, кухні і навіть у вітальні, а також незамінна для підлог з підігрівом.

Ламінат безумовно поступається в міцності іншим покриттям, а значить, область його застосування обмежена. Але без нього часто не обійтися у вітальні, спальні і навіть кухні.

Паркет, укладений у спальні та вітальні може служити роками. А деякі його види з успіхом використовуються для підлог з підігрівом. Паркет з водостійких порід деревини можна укласти навіть у ванній.

Яка орієнтовна вартість різних видів підлогових покриттів?

ПВХ-лінолеум - від 23,00 грн.

Керамічна плитка - від 65,00 грн.

Гранітна плитка - від 320,00 грн.

Корковий паркет - від 245,00 грн.

Паркет з ясеня - від 128,00 грн.

Ламіновані панелі від 70,00 грн.

Паркетна дошка - від 228,00 грн.

Ковролін - від 40,00 грн.

Copyright © 2009-2021. noviydom.kiev.ua Все права защищены.
Проекты домов, строительство домов,
дервянные дома, кирпичные дома.